Aktuality

  • Letošní ročník je tedy za námi … škoda. 🙂

Přejeme všem medikům mnoho úspěchů nejen při studiu, ale i v soukromém a profesním životě.

  Organizační tým Medika roku 2018

 • 26. 4. 2018 – FOTOGRAFIE
  Na webu ve fotogalerii jsme zveřejnili fotografie z letošního ročníku Medika roku. Bude-li mít některý z týmů zájem o své fotografie ve vyšším rozlišení, tak můžete kontaktovat manažerku letošního ročníku soutěže Veroniku Blábolilovou.
 • 18. 4. 2018 – DOTAZNÍK ZPĚTNÉ VAZBY
  Na kontaktní emailové adresy všech soutěžících mediků jsme rozeslali dotazník zpětné vazby. Prosíme Vás o vyplnění tohoto dotazníku. Vaše hodnocení, připomínky a náměty jsou pro nás velmi důležité pro přípravu dalších ročníků soutěže. Naší snahou je soutěž a doprovodný program neustále zdokonalovat, abychom i v dalších ročnících soutěže mohli společně s Vámi strávit tak příjemné víkendy, jako byl tento.
 • 17. 4. 2018 – VÝSLEDKY SOUTĚŽE
  Výsledky letošního ročníku soutěže už všichni známe. Pro ty, kteří si budou chtít výsledky někdy v budoucnu připomenout, tak je najdou pod odkazem VÝSLEDKY.
 • 15. 4. 2018 – PODĚKOVÁNÍ
  Zdravíme všechny milé hosty Jindřichova Hradce,
  který se o víkendu proměnil v úžasné místo setkání krásných žen a galantních mužů, soutěžících, také skvělých tanečníků a tanečnic v jednom = MEDIKŮ, dále partnerů, sponzorů akce a moc milých hostů – a to vše v duchu zcela lékařském.Vděčíme za to především organizátorům celé krásné akce – společnosti Jihočeské nemocnice, a.s. Děkuji za skvělou spolupráci na organizaci akce Hance Plačkové a Ing.Michalovi Čarvašovi.

  Tímto chceme znovu poděkovat za Vás všechny, za nádhernou atmosféru, ve které jsme se všichni, bez výjimky, ocitli, za neopakovatelné pocity radosti, překrásné spolupráce a pokory, které se v dnešním světě bohužel někdy vytrácí, a o tomto víkendu se naším městem šířily v takové míře, že ji jistě vnímali nejen Ti, kteří byli tyto dny s námi.

  Děkujeme za krásnou, elegantní moderaci a francouzský šarm paní Chantal, také výborné vystoupení se skvělým Triem Štěpána Markoviče a úžasným tanečníkům Marcele Šmrhové a Andreji Šimkovi. Dále všem studentkám a studentům Střední zdravotnické školy v Jindřichově Hradci, kteří provázeli mediky od ranní soboty až do neděle a byli obrovskou oporou celé akce, garantům soutěžních disciplín, MUDr.Dušanovi Machovi za překrásnou přednášku na téma Lékaři bez hranic, MUDr.Evě Šteflové za organizaci a provedení hostů jindřichohradeckým zámkem a všem, kteří se jakkoliv podíleli na organizaci celé akce!

  Tímto i předávám s radostí text čerstvé zprávy od Aleše Dokulila a kapely Melodikum: „jménem celé naší kapely ještě jednou děkuji za možnost být součástí včerejšího podařeného večera, moc jsme si to v Jindřichově Hradci užili!“ Také my děkujeme Vám všem, Aleši, jste naprosto skvělí!!!! A to jistě mluvím za všechny.

  S velkou úctou toto setkání zůstane již vždy součástí nás a Jindřichova Hradce.
  DĚKUJEME!

  Za CELÝ organizační tým, včetně pana ředitele Ing.Miroslava Janovského a prim.MUDr.Víta Lorence,
  Veronika Blábolilová

 • 14. 4. 2018 – TISKOVÁ ZPRÁVA
  medik_roku_2018_vizez
  V soutěži Medik roku 2018 zvítězil tým z 3. LF UK v Praze pod vedením kapitána Pavla Nováka.Ve dnech 13. – 15. dubna 2018 se v Jindřichově Hradci uskutečnil čtvrtý ročník soutěže zručností, dovedností, ale i zábavy s názvem Medik roku 2018. Soutěž je určena medikům ze 4. – 6. ročníků lékařských fakult z České republiky. Akce je pořádána společností Jihočeské nemocnice a každý rok ji hostí jedna z jihočeských nemocnic. Letos nad akcí převzali záštitu ministr zdravotnictví pan Mgr.et Mgr. Adam Vojtěch a hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská.

  Své dovednosti, vědomosti i týmovou souhru změřilo ve 12 soutěžních disciplínách 19 pětičlenných týmů. Na mediky čekala řada moderních trenažérů pod vedením jindřichohradeckých lékařů. Vyzkoušeli si například videolaryngoskopii u dítětě, resuscitaci dítěte, interní hrátky, endoskopické laparoskopické dovednosti na trenažeru, kanylaci periferní žíly, řešení kritického stavu dospělého či simulaci porodu.

  „Všichni medici reprezentovali svoji lékařskou fakultu s maximálním nadšením a stoprocentním nasazením, předvedli svou šikovnost, zručnost, vědomosti i týmovou souhru. Svým elánem přinesli do nemocnice spoustu pozitivní energie,“ řekl Ing. Michal Čarvaš, MBA, člen představenstva Jihočeských nemocnic a hlavní organizátor akce.

  Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže mediků proběhlo v kulturním domě STŘELNICE v Jindřichově Hradci, kde umístění týmů, včetně vítěze letošního ročníku, oznámila, společně s hosty večera, herečka, šansoniérka a moderátorka Chantal Poullain, která taktéž během večera vystoupila v živém vstupu s Triem Štěpána Markoviče.

  Titul Medik roku 2018 a místo první v soutěži v Jindřichově Hradci získal tým z 3. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, který vedl kapitán Pavel Novák. Na druhém místě skončil tým z Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Třetí místo patří Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany taktéž v Hradci Králové.

  „Jsem rád, že jsme mohli ukázat naši nemocnici studentům a věřím, že se jim u nás líbilo a využijí naše nabídky k posílení našeho kolektivu, jak již udělali někteří jejich předchůdci z minulých ročníků,“ řekl Ing. Miroslav Janovský, ředitel pořádající jindřichohradecké nemocnice.

  „Je skvělé, že už po čtvrté jsme mohli medikům prezentovat další z jihočeských nemocnic, které jsou dlouhodobě hodnoceny jako nejlépe fungující krajský nemocniční holding,“ dodala hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská.

  „Pokud mohou mladí medici ještě před dokončením teoretického studia poznat nemocniční reálnou praxi, považuji soutěž Medik roku nejen za velice zajímavou, ale především za nanejvýš přínosnou pro budoucí lékaře.“ konstatoval ministr zdravotnictví Mgr. Et Mgr. Adam Vojtěch, který přijel akci podpořit a předal ceny vítězným týmům.

  „Příští, již 5. ročník soutěže Medik roku by se měl konat v dubnu 2019 v Nemocnici České Budějovice,“ dodal za pořadatele Ing. Michal Čarvaš, MBA.

 • 14.4. 2018 – Odkaz na reportáž České televize v rámci zpráv ČT24 (reportáž ve zpravodajském bloku od 16:26 min.)
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10253214196-zpravy-v-16/218411016000414
 • KAMBA FESTIVAL 2018
  Na téma odvaha.
  Termín: 8. 6. – 10. 6. 2018
  Místo konání: Tábor – spolkový dům StřelniceProgram: http://bit.ly/ChciNaFestival
  Plakát: Kamba festival 2018
  Facebook událost: www.facebook.com/events/845335662307310

  Nezisková organizace KAMBA, z. ú. v roce 2018 pořádá druhý ročník jedinečného celonárodního KAMBA festivalu, který se bude konat v Táboře po dobu tří dnů. Jedná se o setkání (nejen) zdravotníků, kteří se mohou zúčastnit workshopů, poslechnout si nejlepší odborníky v ČR a také se inspirovat při rozhovorech se zajímavými a tvůrčími lidmi. Cílem je říci: obnovte svého zdravotníka, relaxujte, pečujte o sebe nejenom ze stránky fyzické, ale také psychické.

  Účastníci se mohou těšit na profesora Jana Pirka, profesora Jaroslava Maxmiliána Kašparů, profesora Stanislava Komárka, doktorku Irenu Závadovou a mnoho dalších špičkových řečníků. Náplň bude nejenom inspirativní, ale také půjde o aktivní odpočinek. Hlavní program doplňuje hudba, divadlo a relaxace. Formou hlavního programu a doprovodných akcí festivalu chce Kamba docílit, aby každý odjížděl odpočinutý a povzbuzený novými myšlenkami.

  Festival se koná v termínu 8. 6. – 10. 6. 2018 ve spolkovém domu Střelnice v Táboře. Workshopy se během víkendu konají na různých místech historického centra. Podrobný program je uveden na stránkáchwww.kamba.eu Zájemce si může vybrat vstupenku jednodenní a víkendovou.

  Co o festivalu napsali účastníci?
  „Organizace byla výborná, skvěle vybraní přednášející, zajímavé workshopy, krásná atmosféra na zahradě.“

  „Líbila se mi témata, osobnosti,zaměření na osoby pomáhajících profesí, i výzdoba , doplňkový program, sebepoznávací workshopy i cvičení“

  „Přátelská atmosféra, výborná odpočinková zona v zahradě, velmi kladně hodnotím výběr přenášejících.“

  „Líbila se mi vysoká kvalita přednášek, prostředí, výborně zvládnutá organizace festivalu a celková atmosféra. Téma Kamby je přesně to, co jsem u nás postrádala.“

  Přijeďte se přesvědčit i vy. www.kamba.eu

 • 20. 3. 2018 – VIDEOUPOUTÁVKA MEDIK ROKU 2018
 • 30.11.2017 – Po vyhodnocení provedených registrací jsou na stránkách zveřejněny výsledky registrace. Jako každoročně je i letos o tuto již tradiční soutěž pořádanou Jihočeskými nemocnicemi velký zájem. Do soutěže se přihlásilo celkem 37 týmů, z toho 19 týmů postoupilo do soutěže a zbylých 18 týmů je v pozici náhradníků.
  Děkujeme všem registrovaným medikům. Jsme velmi rádi za Váš velký zájem a je to pro nás velká motivace, abychom pro postupující připravili zajímavé soutěžní disciplíny a zábavný doprovodný program. Omlouváme se těm, které jsme z kapacitních důvodů nemohli vybrat, ale záleží nám na připravě kvalitní soutěže, kterou by pro všechny registrované týmy nebylo možné zajistit. Stávající počet 19 vybraných týmů je proto v této chvíli maximum. Týmy, které nebyly vybrány a nedostanou se do soutěže z pozice náhradníků, mohou zkusit štěstí příští rok.
  Přejeme Vám krásné dny začínajícího adventu a již dnes se na Vás v Jindřichově Hradci i v ostatních jihočeských nemocnicích velmi těšíme.
 • 20. 11. 2017 – Registrace do soutěže Medik roku 2018 byla ukončena. Děkujeme všem medikům za provedení registrace, o kterou byl jako každoročně velký zájem.
  O výsledku registrace budou přihlášené týmy informovány do konce listopadu e-mailem zaslaným na kontaktní adresu kapitána týmu.
 • 16. 10. 2017 – Registrovat se do soutěže Medik roku 2018 bude možné od 13. 11. 2017. Jsme rádi, že se registrace každoročně těší velkému zájmu.
 • 16. 10. 2017 – Jsou připraveny tištěné informační materiály soutěže, které budou následě distribuovány na jednotlivé lékařské fakulty. Veškeré informace jsou ale dostupné i na těchto webových stránkách.
 • 12. 9. 2017 – V pořadí již 4. ročník soutěže Medik roku se tentokrát uskuteční v Nemocnici Jindřichův Hradec, a.s. v termínu 13. – 15. dubna 2018. Sestavením organizačního týmu složeného se zástupců jindřichohradecké nemocnice a zástupců vedení holdingu jihočeských nemocnic začínají probíhat první přípravy tohoto ročníku soutěže.

Video z akce.

 • Zveřejněno 360° video z akce Medik roku 2017, ze soutěžních disciplín.
  Video je určeno pro sledování ve 3D brýlích pro virtuální realitu Google cardboard, které jste dostali.

Reportáž Jihočeské televize.

Titul Medik roku 2017 a místo první v soutěži získal tým, který vedl
Bc. Jiří Kotek z Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové.

Na druhém místě skončil tým z Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové pod vedeným kapitána Jakuba Šimka.

Bronzovou medaili si z Tábora odvezla Lékařská fakulta Masarykovy Univerzity v Brně a tým kapitána Petera Krkošky.

Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE..
vítězný tým z Univerzity obrany z HK

tým z MU Brno na laparoskopickém trenažeru

chirurgické šití rány

disciplína s videokolonoskopem

 

 

 • Záštitu nad akcí „MEDIK ROKU“ převzalo
  MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY
  a Hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola.
  MZCR_RGB_p zm
 • Všem medikům, kteří se přihlásili do soutěže MEDIK ROKU 2017, konané v Táboře, děkujeme. Protože zájem byl obrovský, přihlásilo se celkem 230 studentů medicíny, rozhodli jsme se o rozšíření akce. Místo 15 týmů, které soutěžily letos ve Strakonicích a vloni v Prachaticích, se v roce příštím o „titul vítězného medika“ utká týmů 19!  Soutěž tedy rozšiřujeme o 4 týmy, to znamená o dalších 20 studentů! Těm, kterým se povedla včasná registrace a jsou tím pádem vybráni, gratulujeme a všem „náhradníkům“ vzkazujeme: „Nezoufejte a doufejte, že se nějaký tým z těch vybraných odhlásí a vy se zúčastníte místo něho. A studenti čtvrtých a pátých ročníků, vy máte šanci zase v roce 2018.“
 • V průběhu měsíce října a listopadu roku 2016 realizuje HealthCare Institute, o.p.s. již 2. ročník celostátního průzkumu „Barometr mezi mediky (studenty 4., 5. a 6. ročníků lékařských fakult v České republice)“. Cílem tohoto průzkumu, který je určen primárně studentům 4., 5. a 6. ročníků je stejně jako v loňském roce, zjistit, kam mají studenti namířeno po ukončení jejich studia. Elektronický dotazník naleznete ZDE.  (možnost vyplnit tento dotazník je studentům otevřena do středy 30.11.2016).

 

 • Registrace pro ročník 2017 byla ukončena.

Děkujeme za ohromný zájem Vás mediků o tuto jedinečnou soutěž pořádanou Jihočeskými nemocnicemi. Vzhledem k tomu, že zájem 3-násobně převýšil nabídku a možnosti soutěže, zvažujeme úpravu soutěže tak, abychom mohli vyhovět více týmům. K tomu bude třeba zvýšit počet disciplín, zajistit i finanční zdroje a možnosti ubytování. Na konci listopadu bude kapitánům týmů oznámeno, zda je jejich tým mezi soutěžícími či mezi náhradníky.

Těšíme se na setkání s Vámi.

  • Moderátorem sobotního společenského večera bude: Král Újezda I. + II. + IV. + VI., W#5 + ten hezčí z PAVAROTTI REVIVAL, 2x nejlepší střelec GUSANOS ROJOS (sezony 2009/2010 + 2010/2011), útočník 1. hanspaulské ligy INTER LOTYŠÁK s průměrem 1 gól na zápas, fotbalista roku 2013 AMFORA, bývalý předseda F.F.A.B., král Vršovic v letech 2009 + 2011, generální manager ÚFA Praha – Jakub Kohák.

467549-original1-hugd3

 • Na třetí ročník Medika roku se na vás těší v Táboře v termínu 31. března – 2. dubna 2017.
 • 20.6.2016 Ohlédnutí za letošním ročníkem MEDIK ROKU

 • 28.4.2016 Ukázky z jednotlivých disciplín Medika roku 2016

 • 26.4.2016 Reportáž Strakonické televize o Medikovi roku 2016

 • 26.4. 2016 Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček předal čestná uznání vítězům soutěže Medik roku 2016

 • 17.4.2016 Soutěž Medik roku 2016 vyhrál tým z 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze ve složení: Roman Kalista (kapitán), Tereza Cihlářová, Eva Fürstová, Kvido Štěpánek a Daniel Vích. Na druhém místě se umístil tým z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze ve složení: Kryštof Šídlo (kapitán), Jan Češka, Jiří Kornoušek, Jakub Pítr a Lukáš Wagner. Třetí příčku obsadil tým z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze ve složení: Richard Schneedörfler (kapitán), Sandra Gálová, Lucie Pilíková, Barbora Řiháková a Dana Šmejkalová. Všechny vítěze přijme ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček 26. dubna v Praze.
 • 4.4.2016 Přidán rozpis studentů na jednotlivé akce v nedělním dopoledne
 • 10.3.2016 Změna – zábavným společenským večerem bude provázet populární český filmový herec a moderátor Tomáš Matonoha!tomas-matonoha
 • 1.3.2016 Zveřejněn oficiální průvodce soutěže MR 2016
 • 19.2.2016 Záštitu nad akcí „MEDIK ROKU“ převzal ministr zdravotnictví České republiky MUDr. Svatopluk Němeček, MBA, hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola a 1. náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje, Mgr. Ivana Stráská.
 • 26.1.2016 Spuštěna registrace pro stáž v jihočeských nemocnicích
 • 7.1.2016 Spuštěna registrace na relaxační nedělní dopoledne 17.4.2016
 • 1.12.2015 V sekci Soutěžící zobrazeno všech 15.soutěžních týmů
 • 19.11.2015 Vzhledem k vysokému počtu přihlášených týmů byla registrace MR 2016 ukončena
 • 12.10.2015 Spuštěna registrace Medik roku 2016
 • 30.9.2015 Přidána pozvánka ve formě videoklipu

 • 29.9.2015 V sekci “Pro studenty” přidán nový prospekt pro soutěžní akci MEDIK ROKU 2016
 • 23.9.2015 Zábavným společenským večerem bude provázet český filmový herec, režisér a moderátor Jiří Mádl!

madl

 • 21.9.2015 Registrace mediků proběhne od 12.10.2015.
 • 30.6.2015 Rozhodnuto, že příští ročník Medika roku se uskuteční v Nemocnici Strakonice, a.s. v termínu 16. – 17. dubna 2016. Proběhla schůzka mezi organizačními týmy prachatické a strakonické nemocnice, předány zkušenosti.
 • 12.4.2015 Konal se doprovodný program k soutěži ve formě sportovního dopoledne – paintball, výlet na horských kolech, pěší tůra, wellness
 • 11.4.2015 Soutěž Medik roku úspěšně proběhla.
 • 4.3.2015 Na stránce Program byl vyvěšen podrobný, upravený program soutěže a itinerář nesoutěžního sportovního dopoledne druhého dne
 • 30.1.2015 Na emaily všech přihlášených byly rozeslány bližší organizační informace  a dotazník
 • 16.12.2014 Začátkem února 2015, dostanou všechny přihlášené týmy podrobné informace k připravované soutěži Medik roku 2015.
  Pro soutěžící budou odtajněné některé disciplíny, jiné zůstanou jako překvapení a soutěžící se s nimi seznámí až při samotné soutěži v dubnu 2015.
  Důležitým kritériem bude i připravenost soutěžících na neočekávané úkoly a schopnost improvizace rychlého a správného úsudku.
  Soutěž by měla proběhnout v zábavném duchu, proto není třeba se na nic konkrétně a dlouhodobě připravovat.
  Za celý tým organizátorů soutěže Medik roku 2015 Vám přejeme krásné prožití vánočních svátků a do nového roku 2015 zdraví, štěstí, spokojenost a úspěchy v osobním i studijním životě.
  Těšíme se na shledání s Vámi!
 • 28.11.2014 Na stránce Registrované týmy jsme vyvěsili seznam přihlášených týmů a týmy náhradníků
 • 25.11.2014 Zábavný společenský večer spojený s vyhlášením výsledků soutěže MEDIK ROKU 2015 bude moderovat známý komik, herec, scénárista a textař Lukáš Pavlásek!

LukasPavlasek

 • 30.10.2014 – Vytvořili jsme pro vás pozvánku ve formě videoklipu

 • 29.10.2014 – vítáme přihlášený tým Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni
 • 27.10.2014 – vítáme druhý přihlášený tým 2. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy Praha
 • 27.10.2014 – vítáme třetí přihlášený tým Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Brno
 • 27.10.2014 – vítáme druhý přihlášený tým Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Brno
 • 22.10.2014 – vítáme přihlášený tým 3. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy Praha
 • 21.10.2014 – vítáme třetí přihlášený tým Lékařské fakulty v Hradci Králové Univerzity Karlovy Praha
 • 15.10.2014 – vítáme přihlášený tým Lekárské fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
 • 13.10.2014 – zveřejnili jsme seznam partnerů projektu, najdete na stránce  Partneři projektu
 • 13.10.2014 – vítáme druhý přihlášený tým Lékařské fakulty v Hradci Králové Univerzity Karlovy Praha
 • 10.10.2014 – vítáme přihlášený tým Lékařské fakulty v Hradci Králové Univerzity Karlovy Praha
 • 9.10.2014 – uveřejnili jsme tiskovou zprávu k projektu, najdete na stránce Pro média
 • 9.10.2014 – vítáme přihlášený tým 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy Praha
 • 9.10.2014 – vítáme druhý přihlášený tým Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity Obrany Hradec Králové
 • 6.10.2014 – vítáme druhý přihlášený tým Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Brno
 • 2.10.2014 – vítáme přihlášený tým Medici Boni 2. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy Praha
 • 27.9.2014 – vítáme přihlášený tým Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Brno
 • 23.9.2014 – vítáme přihlášený tým Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity Obrany Hradec Králové
 • 3.9.2014 – spuštěn facebookový profil MEDIK ROKU
 • 27.8.2014 – spuštěny webové stránky MEDIK ROKU s možností registrace.