O projektu

Soutěž „MEDIK ROKU“ organizují Jihočeské nemocnice, a.s. ve spolupráci s Jihočeským krajem.

Záštitu nad touto akcí převzala náměstkyně ministra zdravotnictví JUDr. Lenka Teska Arnoštová, Ph.D. a hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola.

 Cíl akce:

  • založit novou tradici soutěže medicínských vědomostí, zručností a fyzických dovedností, jehož 3. ročník právě připravujeme. Podpořit studenty medicíny v jejich studiu, za jejich znalosti a dovednosti je odměnit a poskytnout odbornou i finanční podporu k jejich dalšímu odbornému rozvoji.
  • zlepšit povědomí mediků 4., 5., 6. ročníků lékařských fakult v České republice o nemocnicích Jihočeského kraje i o aktivitách partnerů projektu Medik roku.
  • snížit odchody mladých lékařů do zahraničí a ukázat jim, že i menší, okresní či krajské nemocnice mohou nabídnout zajímavé pracovní prostředí, kvalitní zázemí a moderní technologie, profesní růst a kvalitu pro pacienty.
  • umožnit studentům vyzkoušet si svoje znalosti i zručnost v práci (endoskopie, lapadoskopická operativa, chirurgická sutura rány, atd.) pod dohledem našich lékařů, kteří se s nimi rádi podělí o svoje zkušenosti.

Cílová skupina:

  • Studenti 4., 5. a 6. ročníků lékařských fakult v České republice.

Termín a místo konání akce Medik Roku 2018:

  • 13. dubna – 15. dubna 2018 v Nemocnici Jindřichův Hradec. (Další ročníky budou rotovati v ostatních jihočeských nemocnicích. První ročník proběhl v Prachaticích,druhý ročník v nemocnici Strakonice a třetí v Táboře.)

O nás

Jihočeské nemocnice
Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem.
Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.
http://www.jihnem.cz/

Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.
http://www.nemjh.cz